Nowi Członkowie Duchowej Adopcji w naszej parafii

W dniach od niedzieli 3.03. do środy 6.03.2013 miały miejsce w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Przewodnim tematem tegorocznych rekolekcji, prowadzonych przez księdza Kancelarczyka ze Szczecina, była obrona życia poczętego. Owocem tych rekolekcji było złożenie przez 18 osób przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego.

Dnia 8.04.2013 w uroczystości Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie (święto przeniesione z dnia 25.03) kolejne 5 osób złożyło przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. (L.O.)

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego w naszej Parafii

Szczególny jest ten Wielki Post w życiu Kościoła. Najpierw dlatego, że przeżywamy go w Roku Wiary ogłoszonym przez ojca św. Benedykta XVI. Wiara umacnia się również poprzez nasze uczynki i postanowienia. Umacnia się poprzez dawanie świadectwa Miłości Chrystusowej, która ma w naszym życiu przyodziewać się w prawdziwe ewangeliczne szaty. Chciałbym Was, moi Drodzy, zaprosić do podjęcia takiego dzieła, które ze wszech miar jest dziełem miłości; do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wiemy jak bardzo, pod płaszczykiem fałszywego humanizmu, zagrożone jest życie tych najmniejszych, najbardziej bezbronnych naszych braci i sióstr, którzy dopiero kiełkują pod sercem swoich matek. Wiemy jak trudno czasem zdecydować się na obronę tego życia, gdy wszystko sprzysięga się wobec niego. Dajmy więc znak naszej chrześcijańskiej wrażliwości i zechciejmy podjąć to szlachetne dzieło.

Tym większą będziemy mieli ku temu pomoc, iż będzie z nami podczas rekolekcyjnych dni człowiek, który całe swoje siły angażuje w obronę życia, ks. Tomasz Kancelarczyk pracujący w Bractwie Małych Stópek w Szczecinie. Pewnie wiele z jego nauk rekolekcyjnych będzie dotykało tego tematu.

Inną okazją do podjęcia tego dzieła jest peregrynacja figur naszych Patronów. Może to być ofiara duchowa, jaką ktoś podejmie z okazji nawiedzenia figur naszych Patronów w jego rodzinie.

Wreszcie możemy też uczynić z naszej dochowej ofiary dziękczynienie za dar pontyfikatu papieża Beneedykta XVI, który pokazał się nie raz jako ofiarny obrońca życia.

Wiele można byłoby mówić o Duchowej Adopcji, ale najlepiej będzie jeśli wszystkich zainteresowanych lub choć może tylko ciekawych tego tematu odeślę na oficjalną stronę internetową Duchowej Adopcji. Oto link do tej strony http://www.duchowaadopcja.com.pl/. Zachęcam, by tam wchodzić. Niech Duch Święty natchnie nasze serca ku temu wielkiemu dziełu. (ks.DR)