strona glowna

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
2 maja 2021 r.

1. Dziękuję rodzinom dzieci I komunijnych za troskę o czystość w naszym kościele, za kwiaty i cały wystrój kościoła. Teraz proszę o tę przysługę rodziny: p. Ludwika Dułak, i p. Stanisława Jereczek

2. Dzisiaj dzień I Komunii św. w naszej parafii. Dla parafii to piękny dzień. Nowa grupa dzieci, odtąd będzie mogła jednoczyć się z Panem Jezusem Eucharystycznym.

3. Dla dzieci rozpocznie się biały tydzień. Zapraszam dzieci do codziennego uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18.00

4. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

5. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17.30 zapraszam na nabożeństwo majowe.

6. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Tego dnia Msze w kościele w porządku niedzielnym.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Przed Mszą św. o godz. 17.30, w łączności z nabożeństwem Majowym pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

9. Spowiedź św. będzie od godz. 16.30, następnie Msza św. Pierwszopiątkowa

10. W piątek przed południem będę nawiedzał chorych z posługą sakramentalną

11. Zapowiedzi:

I. Piotr Łukasz Machut, kawaler, zam. Garbacz, par. Nakla
Elżbieta Orzechowska, panna, zam. Mokrzyn

„Informujemy, że w dniach od 9 do 30 maja 2021 r., przez 4 niedziele, odbędzie się w parafii św. Katarzyny kurs przedmałżeński dla wszystkich, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalne małżeństwo. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu w niedzielę 9 maja 2021 r. o g. 13.4o w kościele św. Katarzyny.”

Nasza Parafia

Pielgrzymki