strona glowna

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

26 maja 2024 r.

1. Dziękuję rodzinom p. Henryka Garbiak i p Krystynie Kreft za troskę o czystość w naszym kościele, za ofiarę zamiast kwiatów. Teraz proszę rodziny z domów celnych w Czarnej Dąbrowie

2. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.

3. W czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 800; 1000 , po Mszy św. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy.

4. Kolejność ołtarzy zgodnie z utartym zwyczajem, będzie następująca: I Ołtarz - przy posesji p. Bigus, II przy Straży Pożarnej, III przy krzyżu przy posesji p. Myszk, IV przy posesji p. Wrońskich.

5. Zróbmy wszystko, aby jak najlepiej, jak tylko to potrafimy uczcić Pana Jezusa Eucharystycznego. Proszę, aby w procesji brały udział chorągwie, figury i feretrony z kościoła. Dziewczęta sypiące kwiaty , dzieci pierwszokomunijne, ministranci i wszyscy. Niech nikogo nie zabraknie.

6. Dlatego we wtorek i w środę na godz. 1600, proszę na próbę dziewczęta , które chcą sypać kwiaty, proszę dziewczęta do prowadzenia tych dzieci, dzieci I Komunijne .

7. W środę po Mszy św. o godz. 18.00, proszę służbę liturgiczną.

8. Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, na znak naszego szacunku dla Pana Jezusa Eucharystycznego, który chce być obecny blisko każdego z nas.

9. Ponadto na trasie procesji proszę o udekorowanie ogrodzenia swojej posesji gałązkami brzozowymi czy według zwyczaju innym zielem,

10. Proszę też zadbać o godny strój zarówno podczas Mszy św. oraz podczas procesji.

11. W Oktawie Bożego Ciała - w piątek i sobotę - procesja po Mszach św. o godz. 18.00 ; w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30, w następnym tygodniu do czwartku włącznie po Mszy św. o godz. 18.00

12. Proszę strażaków o obstawienie procesji. Proszę o niesienie baldachimu, krzyża procesyjnego . Bardzo proszę o zadbanie o bezpieczeństwo na trasie procesji. Proszę o kierowanie ruchem.

13. Polecam prasę katolicką. Dzisiaj proponuję dwutygodnik "Pielgrzym"

14. Serdecznie dziękuję strażakom za nowy płot przed plebanią. Za sztachety dziękuję imiennie p. Józefowi Bigusowi. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Przygotowanie Ołtarzy na Boże Ciało

Ołtarz przy posesji p. Bigus:

1. p. Witold Wittbrodt
2. p. Piotr Kaszubowski