strona glowna

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
23 stycznia 2022

1. Dziękuję rodzinom p. Andrzeja Cyra i p. Rafała Cyra za troskę o czystość w naszym kościele, za ofiarę . Teraz proszę rodziny p. Leona Wica i p. Mariusza Wica

2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

3. We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

4. W tym tygodniu będę kontynuował odwiedziny duszpasterskie. To już będzie ostatni tydzień kolęd. Wobec wzrastającej liczby zakażonych, wszyscy pewnie się obawiamy, dlatego kto chciałby zrezygnować z kolędy, proszę aby o tym powiadomił.

5. W sobotę o 18.00, odbędzie się kolęda w Ochotniczej Straży Pożarnej. Na prośbę strażaków termin został zmieniony z niedzieli właśnie na sobotę.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

– w środę 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w piątek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

Nasza Parafia

Pielgrzymki