CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

21. Maja 2024

1. Dziękuję rodzinie p. Szymona Ringwelskiego i p. Katarzyny Graban za troskę o czystość w naszym kościele, za kwiaty, za koszenie trawy wokół kościoła. Teraz proszę o tę przysługę rodziny p. Marii Kuczkowskiej i p. Pawła Góra

2. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

4. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej.

5. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje.

6. Za dwa tygodnie I Komunia św. w naszej parafii. Dla parafii to piękny dzień. 17 dzieci, odtąd będzie mogła jednoczyć się z Panem Jezusem Eucharystycznym.

7. W związku z tym zmienią się godziny odprawiania Mszy św. w  niedzielę 5 maja

˘ Pierwsza Msza św. będzie o godz. 7.30
˘ Druga o 9.00
˘ Msza św. z udzieleniem I Komunii o godz. 11.00