SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21. Lipca 2024 r.

1. Dziękuję rodzinom p. Edwarda i p. Tomasza Turzyńskich za troskę o czystość w naszym kościele, Teraz proszę o tę przysługę rodziny: p. Jerzego Kożyczkowskiego i p. Elżbiety Podolskiej

2. W Czwartek 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu Apostołów

3. 25. lipca czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu.

4. Z racji czwartkowego wspomnienia św. Krzysztofa, za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych i ich użytkowników.

5. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszki na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji "Miva Polska" pod hasłem: "1 grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr"

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

˘ W poniedziałek, 22 lipca - św. Maria Magdalena, Apostołka Apostołów, która zatrwożonym uczniom jako pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa.

˘ We wtorek, 23 lipca - św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, zakonnica i mistyczka, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan.

˘ W środę, 24 lipca - św. Kinga, księżna i fundatorka klasztoru klarysek w Sączu, która została zapamiętana jako pani pobożna, miłosierna i czuła na ludzką niedolę.

˘ W czwartek, 25 lipca - św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską.

˘ Również w czwartek, 25 lipca - św. Krzysztof, którego imię znaczy "niosący Chrystusa" i który patronuje kierowcom oraz podróżującym.

˘ W piątek, 26 lipca - św. św. Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.

.