strona glowna
Drukuj

ZIEMIA ŚWIĘTA 07.02 – 14.02.2015

Zapraszamy chętne odoby na pielgrzmkę do Ziemi Świętej która odbędzie sie w luty 2015. W planie Pielgrzymki mamy: 

 

 

 

Dzień I           

Sobota

07.02.2015

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku – Rębiechowie. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Izraela. Lądowanie w Tel Awiwie. W drodze do Galilei wizyta w Hajfie – największym porcie i jednym z najpiękniejszych miast Izraela. Przejazd do hotelu w Galilei, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Niedziela

08.02.2015

Śniadanie. Nazaret – rodzinne miasto Jezusa, Msza św. w Kościele Zwiastowania.

Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa, możliwość odnowienia przysięgi małżeńskiej. Po południu wjazd na Górę Tabor oraz wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień III

Poniedziałek

09.02.2015

Śniadanie. Wizyta w Kafarnaum – ośrodku działalności Jezusa w Galilei.Zwiedzanie miejsc położonych nad brzegiem jeziora Galilejskiego, nazywanego Jeziorem Jezusa. Następnie Góra Błogosławieństw, sanktuarium upamiętniające kazanie na górze. Po południu przejazd do Tabghy. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim oraz lunch – ryba św. Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień IV

Wtorek

10.02.2015

Śniadanie. Przejazd do Jerycha, najniżej położonego i jednego z najstarszych miast świata – widok na Tel es-Sultan (z zewnątrz) oraz Górę Kuszenia i Drzewo Zacheusza. Przejazd do Qasr al-Yahud – miejscowości położonej nad rzeką Jordan w miejscu, w którym zgodnie z tradycją odbył się chrzest Jezusa. Przejazd nad Morze Martwe, czas wolny na kąpiel w morzu i Góra Tabor. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień V

Środa

11.02.2015

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie: Góra Oliwna, panorama Starego Miasta. Wizyta w Miejscu Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa, Kościół Pater Noster, wzniesiony nad grotą znaną jako miejsce, gdzie Chrystus nauczył swych uczniów modlitwy „Ojcze Nasz”, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii. Po południu Syjon Chrześcijański - Wieczernik, Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, kościół św. Piotra „In Gallicantu” znajdującym się zgodnie z tradycją w miejscu, w którym apostoł Piotr zaparł się Jezusa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VI

Czwartek

12.02.2015

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: Ściana Płaczu, najważniejsze miejsce judaizmu, przejście na Wzgórze Świątynne z jednym z najważniejszych dla islamu meczetów. Zwiedzanie Kościoła Św. Anny tradycyjnego miejsca narodzenia Maryi. Następnie wizyta w Muzeum Izraelskim i Muzeum Holokaustu – Yad Vashem. Przejazd do Ein Karem, wizyta w Kościele Jana Chrzciciela, miejscu Jego narodzenia. Po południu wyjazd do Betlejem, miasta, w którym narodził się Jezus: Bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia. Grota Mleczna oraz Pole Pasterzy. Msza św. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VII

Piątek

13.02.2015

Śniadanie. Wędrówka śladami Chrystusa – Drogą Krzyżową   wzdłuż Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego. Następnie wizyta w dzielnicy żydowskiej – Cardo. Czas wolny na Starym Mieście. Obiadokolacja. Odprawa bagażowo biletowa.

Dzień VIII

Sobota

14.02.2015                  

Powrót do Polski. Lądowanie na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.   Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:                                                                                                 CENA: 3600 zł/os

 • przelot na trasie Gdańsk - Tel Awiw, Tel Awiw – Gdańsk,
 • lot czarterowy izraelskimi liniami lotniczymi,
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
 • noclegi w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna– wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych),
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • lunch: tradycyjna ryba Św. Piotra,
 • indywidualne nagłośnienie.
 • zwyczajowych napiwków w kwocie ok. 30 USD, płatnych u przewodnika,
 • napojów do obiadokolacji.
 • codzienna Msza Św. w miejscu uzgodnionym z Kustodią i Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki.

CENA NIE ZAWIERA:

 • zwyczajowych napiwków w kwocie ok. 30 USD, płatnych u przewodnika,
 • napojów do obiadokolacji.
 • codzienna Msza Św. w miejscu uzgodnionym z Kustodią i Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki.

UWAGI:

 • codzienna Msza Św. w miejscu uzgodnionym z Kustodią i Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki

 

Nasza ParafiaKancelaria


Pielgrzymki


Administrator